HİNTÇE

Hintçe, bir Hint dilidir. Genellikle Hindistan’ın kuzey, merkez ve batısında konuşulan bu dil, Hint-Avrupa dil ailesine ait bir dildir. İngilizce’nin ve 22 diğer yerel dilin yanı sıra, Hindistan’ın anadilidir. Pakistan’ın resmi dili Urducaya çok benzemektedir. Hindistan’da Devanāgarī yazı sistemini; Pakistan’da ise Arap alfabesi’ni kullanmaktadır.Hindistan’da birçok eyalette başka diller kullanılmakta olsa da başta Hindustânî olmak üzere İngilizce, Hintçe ve çoğunlukla “lingua franca” olarak kullanılır. Hindistan, şu anda tek dil bütünlüğünü tamamen oluşturabilmek, örneğin bir Tamil’in bir Hindu’yu anlayabilmesini sağlamak amacıyla Hintçe kullanımını yaygınlaştırmaya çalışmaktadır. Bunun bir diğer amacı İngilizceyi resmi dil olmaktan çıkarmaktır.Hintçe dünyanın en eski dillerinden biridir.

Hindistan dışında Hintçe daha çok Hint sineması (Bollywood) ile tanınmıştır ve film müzikleri ile sevilmiştir. 1991 yılında birçok bilim adamı Hindistan dilini Hintçe olarak adlandırdı. SIL International verilerine göre 1991 yılında 180 milyon kişi anadili olarak Hintçe konuşuyordu, 120 milyon kişi ise ikinci dil olarak Hintçe konuşuyordu. 1991’den 2008’e Hindistan nüfusu %35 artığına göre, bugün 240 milyon kişinin Hintçeyi anadili olarak konuştuğu tahmin edilmektedir. İkinci dil olarak konuşanların sayısı ise okur-yazarlık oranındaki artışa bağlı olarak %35’ten çok daha fazladır.

Universal Dil Hizmetleri 42 yıldır “122 dilde” çeviri hizmeti veriyor. Hintçe profesyonel çözüm ortağınız Universal.

Hintçe tercümeleriniz, kendi alanında uzman, mütercim tercümanlık mezunu anadili Hintçe olan veya Hintçe üzerine üniversite eğitimini tamamlamış Hintçe yeminli tercümanlar tarafından yapılıyor.

Hintçe dilindeki tercümeleriniz konusuna göre sınıflandırılarak proje ekibimize yönlendiriliyor.

Müşterilerimizden gelen “Hintçe” içerikler, ileri teknoloji ve nitelikli iş gücü ile harmanlanarak arşivleniyor, güncelleniyor ve bir sonraki içeriğin oluşumunda, “Kurumsal Hafıza” için alt yapı sağlıyor.

Böylece, Hintçe çevirmenlerimiz ve Hintçe editörlerimiz müşterilerimiz gibi düşünmeye ve yaratmaya başlıyor.  

Hintçe içerikleri kusursuz yönetilen müşterilerimiz bu sayede hedefledikleri müşterilerine en etkili şekilde ulaşıp, pazar paylarını arttırıyor.

Sektörün birçok ilkine imza atan ve sektöründe ISO 9001:2008 ve EN 15038 Avrupa Çeviri İşletme Standardı Çeviri Kalite belgelerini 2008 ve 2009 yıllarında alarak bu alanda ilk olma özelliğine sahip olan Universal’ın Hintçe tercümelerine güveniniz tam olsun.

Entegre yönetim sistemi Transerv, bir yıl süren yoğun çalışmalar sonucunda tüm çeviri hizmet üretimi süreçlerinin tam otomasyon sistemi ile yönetilmesi amacı ve hedeflenen kalite güvence sistemi temeliyle tasarlandı. Hintçe tercümelerinizde Universal teknolojisi ile proje kalitenizi müşterilerinize yansıtın.