Uni Group

Uni Group

  • Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık Ltd. Şti. (Universal), yazılı ve sözlü çevirmenlik hizmetlerinde 41 yıllık deneyimi, uzmanlığı ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile yurtiçinde ve bölgesinde lider bir kuruluştur.
  • İş yaşamına 1976 yılında Universal Tercüme Bürosu olarak başlayan Universal, 1982 yılında şubeleşme yoluna giderek hizmetlerini daha çok müşteriye iletmeye çalışmıştır.
  • 1985 yılında  çalışan çevirmen, editör ve yöneticilerinde ortak olduğu  Anonim Şirket olarak yapılanmış, bireysel ve kurumsal müşterilerine daha etkin hizmet verebilmek için verimli bir çalışma ortamı, kurumsallaşma  ve yönetim modeline gitmiştir.
  • Şu anda, yüzlerce çevirmenle, binlerce müşteriye hizmet veren Universal Dil Hizmetleri sektörde hizmet çeşitliliğiyle entegrasyonu ve bu sayede verimliliği arttırmak adına Grup olma yolunda ilk adımı 1989 yılında Universal Basım Ltd.Şti kurarak kitapların ve dokümanların birebir hazırlanmasında hayati bir adım atmıştır. 
  • UniTer Tercümanlık Hizmetleri’nin 1997 yılında kuruluşuyla; yönetim stratejik planı çerçevesinde güncel, acil ve tasdiki gerektiren çevirilerde ve küçük-orta ölçekteki kurumsal çözüm ortağı alanlarında UniTer’i ön plana çıkarmıştır. Bu plan kapsamında grubun üçüncü dalı olarak sektöre nitelikli kadrolar yetiştirecek, en hassas terminoloji çalışmalarını yapacak ve sektör yazılımlarının gelişimini sağlayacak olan Universal Çeviri Atölyesi Ltd. Şti. 2009 yılında kurulmuştur.
  • Kadıköy ve Mecidiyeköy şirket merkezlerinde faaliyetine devam ederken hizmetlerimizi yaygılaştırma amacıyla şubeleşme çalışmaları devam etmektedir.Bu kapsamda 2017 yılında İzmir şubesi açılmış ve Ege bölgesindeki müşterilerimize doğrudan ve daha yakın hizmet vermeye başlanmıştır.
  • Böylece Universal Translation Group (UniGroup), bir yandan uluslararası ve büyük projelerde yer alırken aynı zamanda bu sektöre kaliteli istihdam kaynağı kazandırıp sektörün ihtiyaç duyduğu entelektüel kaynak tasarımını gerçekleştiriyor.