Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Sosyal sorumluluk anlayışı, kuruluşumuzdan bugüne Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık Ltd. Şti. olarak sahip olduğumuz değerlerimizden biridir. Sosyal sorumluluk, en basit açıklaması ile; bireylerin ve özel sektör kuruluşlarının, kendi çıkarlarını olduğu kadar toplumun genel çıkarlarını düşünmeleri, geliştirmeleri, katkı vermeleri ve korumalarıdır. Sosyal sorumluluk anlayış ve prensiplerimizden yola çıkarak; 41 yıldır dil hizmeti ve yayıncılık alanında faaliyet gösteren firmamız sadece “kar amacı gütmeden” ve topluma ve bireylere “katkı sağlamanın” ne kadar önemli olduğunun bilinciyle gerek çalışmalarını sürdüre gelmiştir.

Kamuya ve kamu kurumlarına hizmet ederken ve stk ‘lara destek veriken bu anlayışını daima önde tutmuştur.

Faaliyet alanımız gereği misyonumuz ve vizyonumuz doğrultusunda, içinde bulunduğumuz sektörün meslekleşme, örgütlenme ve sektörel yapılanmasında önemli görevler üstlenen yöneticelerimiz ve firmamız sorumluklarını yerine getirmişlerdir.

  • Geleceğimiz, Çocuklarımız ve Ailemiz (Çocukları ve Haklarını Koruma Platformu, Koruncuk Vatkfı,Çated üyeliği ve yönetimi)
  • Ülke Tanıtımına ve Ülke Menfaatlerinin Korunmasına Destek (Türkiye Avrupa Birliği Vakfı Kuruculuğu,Türk Dünyası Dergisi, Ülke tanıtım Belgeselleri, MAG Vakfı kurucu üyeliği, Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği üyeliği)
  • Tarımsal ve Kentsel Gelişimine Destek ( Tarımsal ve Kentsel Gelişim Vakfı Başkanlığı) İstanbul Mimarlar Odası Yayınları Sponsorluğu/ Kent Yaşam Dergisi Yayıncılığı
  • Organik Tarımın Üretimine, Gelişimine Destek ( Buğday Derneği Üyeliği ve Projelere Destek, Konya Organik Tarım Derneği Kuruculuğu ve Projeler Yönetimi)
  • Eğitime Destek Öğrenci Burları, Fatih Eğitim Vakfı Kuruculuğu ve Yönetimi (Mesleki konular, organik tarım, çevre ve örgütlenme konularında seminer konferanslarda konuşmak, çalıştaylara katılmak, sunum yapmak ve diğer dernek aktiviteleri…)
  • Akademik Çalışmalara Destek (makale çevirileri,yayın hazırlıkarına destek ve etkinliklerde sponsoruk)
  • Çevre Bilinci ( Tema vakfı üyeliği ve faalietlerine destek (Geri Dönüşüm- ofis de az kağıt basılması, tercümelerin basılmaması, vb….)
  • Enerji Kaynaklarının Çoğaltılması,yenilenebilir enerji gelişimine destek ve Enerji Tasarrufu (Karbon salınımı azaltıcı faaliyet ve farkındalık,ekonomik enerji ve ışık kullanımı)
  • Atık yönetimi (geri dönüşüm kutuları)