Yayıncılık

Yayıncılık

Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık, müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için üstlenmiş olduğu “Çözüm Ortaklığı” hizmet anlayışıyla, sadece yabancı dildeki ihtiyaçları karşılamakla kalmayıp aynı zamanda müşterinin yayın oluşturma ile ilgili tüm beklentilerini cevaplayacak süreçleri de yerine getirir.

Yayımlanacak metnin/eserin baskıya hazırlığı, masaüstü çalışmalar ve sayfa yapımı olarak iki aşamada ele alınmalıdır.

Masaüstü yayıncılık çalışmaları kapsamında yayının uygun punto ve karakter seçimiyle dizgisinin yapılması,

Sayfada kaç satır olacağının, satır uzunluğu, punto ve ton farklılıklarının kararı ve uygulanması, şekil, grafik, resim gibi unsurların sayfaya yerleştirilmesi, mizanpajı, kapak tasarımı, alt yazılar, dipnotların yerli yerine yerleştirilmesi vb.

MasaÜstü Yayıncılık ve Baskı Hazırlığı

 • Dizgi
 • Sayfa Tasarımı
 • Grafik Çalışması

Yayın Yapım

Bir yayının veya bir kitabın metin içeriğinin oluşturulması ve düzenlemesi, çevirisi, redaksiyonu, editörlüğü, sayfa yapımı, kapak tasarımı, baskı izinlerinin alınması, basımı, ciltlenmesi ve dağıtımına kadar olan bütün işlemlerin deneyimli elemanlarımızdan oluşan bölümümüzce gerçekleştirilmesidir.

Baskı Çalışmaları

Baskıya hazır hale getirilen kitap, yayın, broşür, katalog, tanıtım gibi unsurların basımını veya çoğaltılmasını uzun yıllar birlikte çalışma deneyimi yaşadığımız anlaşmalı matbaa, basım ve kopyalama evleriyle çözüm ortağı prensibiyle gerçekleştiriyoruz. Özel anlaşmalar sayesinde sıradan piyasa fiyatlandırmalarının altında sağlanan bu hizmetlerden yararlanmanız hem iş yaşamınızı kolaylaştıracak hem de maliyetlerinizi aşağı yönde iyileştirecektir.

Web Yapım

 • Web Tasarımı (Planlama, Tasarım, Grafik Yapım, Metin Yazımı, Çeviri)
 • Web Sitesi Güncelleme (Geliştirme ve Periyodik Güncelleme Hizmetleri)
 • Web Sitesi Yönetim Hizmetleri (En Uygun Ortamda Güvenle Yayınlama ve Yönetim)

Elektronik Yayıncılık

 • Elektronik Sözlükler
 • Elektronik Yayınlar

Yayıncılık

 • Sözlük ve Kaynak Yayınları
 • Akademik ve Mesleki Yayınlar
 • Ders Kitapları
 • Hukuk ve Mevzuat Yayınları
 • Dijital Yayınlar – Dijital Sözlükler
 • Baskı – Matbaa Hizmetleri

Yayınlar

Genel Biyoloji, Botanik, Zooloji Terimleri Sözlüğü

Bu alanda hazırlanmış türünün en kapsamlı örneklerinden biridir. İngilizce – Türkçe olarak hazırlanan sözlükte, yaklaşık 14.000 İngilizce maddenin Türkçe açıklaması verilmiştir.

About 

Stratejik Pazarlama Yönetimi

Pazarlama ilkeleri, pazarlama yönetimi, stratejik pazarlama ve küresel pazarlama hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler ile bu alanda profesyonel ve deneyimsel bilgilerini artırmak isteyen pazarlama ve satış yöneticilerinin faydalanabileceği bir referans kitabıdır.

About 

Profesyonel Satışçılık ve Yönetimi

Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları konusunda Prof. Dr. Muhittin Karabulut’un yazdığı kitap, pazarlama ve satış konularında detaylı bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

About 

İngilizceyi Geliştirmenin En Kolay Yöntemi

Universal Dil Hizmetleri, tarafımızdan verilen tercüme işlerini uyumlu bir diyalog içerisinde üstün kalitede ve zamanında hazırlayıp teslim ederek ilgili çalışmalarımızda bize önemli yardımda bulunmuştur. İstek üzerine hazırlanan bu Referans Mektubu vesilesiyle müşterek çalışmalarımızdaki bu olumlu işbirliğinden dolayı Universal Dil Hizmetleri mensuplarına teşekkür ederiz.

About 

AB Sürecinde Medeniyetler Buluştuğunda

Universal Dil Hizmetleri, tarafımızdan verilen tercüme işlerini uyumlu bir diyalog içerisinde üstün kalitede ve zamanında hazırlayıp teslim ederek ilgili çalışmalarımızda bize önemli yardımda bulunmuştur. İstek üzerine hazırlanan bu Referans Mektubu vesilesiyle müşterek çalışmalarımızdaki bu olumlu işbirliğinden dolayı Universal Dil Hizmetleri mensuplarına teşekkür ederiz.

About 

Eğitimde Ruh Sağlığı

Prof. Dr. Refia Uğurel-Şemin tarafından lise öğretmeni olmak isteyen gençlere eğitimsel ve öğretimsel bir formasyon vermek üzere hazırlanan “Eğitimde Ruh Sağlığı” Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık A.Ş. tarafından basılmıştır.

About 

Türk Mevzuatının İngilizce Yayınları

Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık A.Ş., uluslararası rekabetin içinde olan ve bundan geri kalmak istemeyen kurum ve kuruluşların temsilcilerinin Türkiye ile ticari ilişkilerinin her aşamasında ihtiyaç duyacakları Türk Mevzuatı’nın İngilizce çevirilerini gerçekleştirmektedir.