Hizmetler

Yayıncılık

Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık, müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için üstlenmiş olduğu “Çözüm Ortaklığı” hizmet anlayışıyla, sadece yabancı dildeki ihtiyaçları karşılamakla kalmayıp aynı zamanda müşterinin yayın oluşturma ile ilgili tüm beklentilerini cevaplayacak süreçleri de yerine getirir.

Yayımlanacak metnin/eserin baskıya hazırlığı, masaüstü çalışmalar ve sayfa yapımı olarak iki aşamada ele alınmalıdır.

Masaüstü yayıncılık çalışmaları kapsamında yayının uygun punto ve karakter seçimiyle dizgisinin yapılması,

Sayfada kaç satır olacağının, satır uzunluğu, punto ve ton farklılıklarının kararı ve uygulanması, şekil, grafik, resim gibi unsurların sayfaya yerleştirilmesi, mizanpajı, kapak tasarımı, alt yazılar, dipnotların yerli yerine yerleştirilmesi vb.

MasaÜstü Yayıncılık ve Baskı Hazırlığı
 • Dizgi
 • Sayfa Tasarımı
 • Grafik Çalışması
Yayın Yapım

Bir yayının veya bir kitabın metin içeriğinin oluşturulması ve düzenlemesi, çevirisi, redaksiyonu, editörlüğü, sayfa yapımı, kapak tasarımı, baskı izinlerinin alınması, basımı, ciltlenmesi ve dağıtımına kadar olan bütün işlemlerin deneyimli elemanlarımızdan oluşan bölümümüzce gerçekleştirilmesidir.

Baskı Çalışmaları

Baskıya hazır hale getirilen kitap, yayın, broşür, katalog, tanıtım gibi unsurların basımını veya çoğaltılmasını uzun yıllar birlikte çalışma deneyimi yaşadığımız anlaşmalı matbaa, basım ve kopyalama evleriyle çözüm ortağı prensibiyle gerçekleştiriyoruz. Özel anlaşmalar sayesinde sıradan piyasa fiyatlandırmalarının altında sağlanan bu hizmetlerden yararlanmanız hem iş yaşamınızı kolaylaştıracak hem de maliyetlerinizi aşağı yönde iyileştirecektir.

Web Yapım
 • Web Tasarımı (Planlama, Tasarım, Grafik Yapım, Metin Yazımı, Çeviri)
 • Web Sitesi Güncelleme (Geliştirme ve Periyodik Güncelleme Hizmetleri)
 • Web Sitesi Yönetim Hizmetleri (En Uygun Ortamda Güvenle Yayınlama ve Yönetim)
Elektronik Yayıncılık
 • Elektronik Sözlükler
 • Elektronik Yayınlar
Yayıncılık
 • Sözlük ve Kaynak Yayınları
 • Akademik ve Mesleki Yayınlar
 • Ders Kitapları
 • Hukuk ve Mevzuat Yayınları
 • Dijital Yayınlar – Dijital Sözlükler
 • Baskı – Matbaa Hizmetleri

Yayınlar

Genel Biyoloji, Botanik, Zooloji Terimleri Sözlüğü

Bu alanda hazırlanmış türünün en kapsamlı örneklerinden biridir. İngilizce – Türkçe olarak hazırlanan sözlükte, yaklaşık 14.000 İngilizce maddenin Türkçe açıklaması verilmiştir.

Stratejik Pazarlama Yönetimi

Pazarlama ilkeleri, pazarlama yönetimi, stratejik pazarlama ve küresel pazarlama hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler ile bu alanda profesyonel ve deneyimsel bilgilerini artırmak isteyen pazarlama ve satış yöneticilerinin faydalanabileceği bir referans kitabıdır.

Profesyonel Satışçılık ve Yönetimi

Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları konusunda Prof. Dr. Muhittin Karabulut’un yazdığı kitap, pazarlama ve satış konularında detaylı bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

İngilizceyi Geliştirmenin En Kolay Yöntemi

Bu eser, İngilizce’nin temelini bilen ve sınırlı da olsa bir kelime haznesine sahip olan İngilizce öğrenenlerin kelime hazinelerini zenginleştirmek amacıyla hazırlanmıştır.

AB Sürecinde Medeniyetler Buluştuğunda

Türkiye’nin Avrupa Birliği yolunda en çok ihtiyacı olan şeyi, yani doğru bilgiyi, özünden hiç bir şey yitirmeden, hepimizin anlayabileceği bir biçimde, makale tarzında sunan Can Baydarol’un bu eseri Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık A.Ş. tarafından 2003 yılında okuyuculara sunulmuştur.

Eğitimde Ruh Sağlığı

Prof. Dr. Refia Uğurel-Şemin tarafından lise öğretmeni olmak isteyen gençlere eğitimsel ve öğretimsel bir formasyon vermek üzere hazırlanan “Eğitimde Ruh Sağlığı” Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık A.Ş. tarafından basılmıştır.

Türk Mevzuatının İngilizce Yayınları

Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık A.Ş., uluslararası rekabetin içinde olan ve bundan geri kalmak istemeyen kurum ve kuruluşların temsilcilerinin Türkiye ile ticari ilişkilerinin her aşamasında ihtiyaç duyacakları Türk Mevzuatı’nın İngilizce çevirilerini gerçekleştirmektedir.
Neden Universal?

Destek Verilen Diller

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Hizmetlerimiz alakalı daha detaylı bilgi için;

Müşteri Görüşleri

Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık, firmamızın dil hizmetleri konusundaki ihtiyaçlarını düzenli servisi, çalışma özeni ve başarılı tercüme çalışmaları ile tatmin…Tamamı için

BAYER TÜRK KİMYA
, BAYER TÜRK KİMYA SAN. LTD. ŞTİ.
BİZDEN HABERLER

Hızlı çözümler için hemen teklif formunu doldurabilirsiniz.