Otomotiv Çevirisi

Otomotiv Çevirisi Nedir?

Otomotiv Çevirisi genellikle birçok işletme tarafından teknik çeviri noktasında konu alınmaktadır. Otomotiv çevirisi ile birlikte diğer tüm teknik çeviri alanları uzmanlık gerektirir. 1984 – 2001 yılları arasında,Türkiye’deki 23 otomotiv markasının 22’sinin Universal ile çalışmıştır. Universal otomotiv çevirisi ekibi Alman, Japon, Kore, Fransız menşeli birçok otomotiv markasının çevirisine imza atmış ve tüm ekollerden tecrübesine tecrübe katmıştır. Hyundai Assan, Volvo, Chrsyler, BMW, Renault, Ford Otosan, Fiat, Peugeot ve Scania, Universal’ın çalıştığı ve otomotiv çevirisi hizmetleri sağladığı dünyaca ünlü otomotiv markalarından sadece bazılarıdır.

Sektörel Birikim ve Dinamik Terminoloji Yönetimi

Diğer tüm çeviri türlerinde olduğu gibi otomotiv çevirisi alanında da doğru bilgi aktarımı büyük önem taşır. İhtiyaçlara yönelik talep edilen çevirilerde metine sadık kalınmalıdır. Universal Dil Hizmetleri için bizlerden otomotiv çevirisi talebinde bulunduğunuzda, siz talebinizi iletmeden önce ne yapacağını, nasıl yapacağını ve yapılan işin nasıl teslim edilmesi gerektiğini bilen çeviri organizasyon ekibi ile karşılaşırsınız.

Otomotiv / Teknik Çeviri Alan Uzmanlığı

Kusursuz hizmet ve müşteri memnuniyeti Universal için büyük önem arz eder. Bu nedenle firmamız, tüm çeviri kadrolarını tek bir alanda uzmanlaşmaları için, görevlendirilen iş alanı yönlendirmesinden sektörel eğitimlerin verilmesine kadar gereken tüm yatırımı çevirmenlerine sağlamaktadır. Otomotiv çevirisi, teknik çeviri ve diğer tüm çeviri ihtiyaçlarınız için çoğu çeviribilim mezunu olan editörlerimize aktarılır. Editörler, dışarıdan motor-mekanik, fizik ve mekatronik gibi konularda eğitim alması sağlanarak alan uzmanlıkları pekiştirilmektedir.

Universal’in teknik çeviride ana amacı, okuyucusuna çeviri değil, konuyu anlatabilen bir metin sunmaktır. Metinlerde kullanılan anlatım şekli ve sektör dili bizler için önem arz eder. Tüm tercümanlarımız çeviri talebinize yönelik tecrübe sahibi sektör profesyonelleridir.

Doğru Otomotiv Çevirisi için Saha İncelemesi

Müşterilerimiz ile yakın temas ilkemiz sayesinde otomotiv çevirmenlerimiz, ilgili müşterinin eğitim departmanlarından servis noktalarına kadar saha gözlemleri ve veri toplama çalışmaları ile terminoloji mimarisinde en iyiyi bulmayı amaçlamaktadır.

Universal, yüksek miktarda deneyim ve bilgi birikimi gerektiren teknik çevirilerde bugüne dek birçok yurtdışı menşeli marka ile çalışmıştır. Bu markaların, teknik dokümanlarının, şartnamelerinin ve pazarlama materyallerinin lokalizasyonunu üstlenmiştir. Bunun yanı sıra yurtdışına açılan birçok üreticinin tüm materyallerinin diğer dillerdeki teknik içeriklerinin yazarlığını da yürütüp bir nevi şirketlerin yurtdışındaki dili olmayı başarmıştır.

Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık olarak çeviri hizmetlerinde 43 yıllık deneyimimiz, uzmanlığımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız ile yurtiçinde ve bölgemizde lider bir kuruluş olarak sizlere de destek sağlamaktan mutluluk duyarız.

Teknik – Otomotiv Çeviri Hizmetleri İçin Talep Edilen Başlıca Doküman Türleri
  • Onarım Kılavuzları, Servis El kitapları, Servis Manuelleri (Kılavuzları)
  • Kullanıcı Kılavuzu, Garanti Belgeleri, Yetkili Servis Rehberleri, Bakım Kılavuzu
  • Pazarlama Materyalleri, Araç Kataloğu, Web Site
  • Gümrük Dokümanları, Uyum Belgeleri
  • Yedek Parça Katalogları, Eğitim Setleri

Referanslarımız

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Hizmetlerimiz alakalı daha detaylı bilgi için;

Müşteri Görüşleri

Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık, firmamızın dil hizmetleri konusundaki ihtiyaçlarını düzenli servisi, çalışma özeni ve başarılı tercüme çalışmaları ile tatmin…Tamamı için

BAYER TÜRK KİMYA
, BAYER TÜRK KİMYA SAN. LTD. ŞTİ.
BİZDEN HABERLER

Hızlı çözümler için hemen teklif formunu doldurabilirsiniz.