LÜKSEMBURGCA

LÜKSEMBURGCA

Lüksemburgca (Lüksemburgca: Lëtzebuergesch, Fransızca: Luxembourgeois, Almanca: Luxemburgisch) Lüksemburg’un resmi dillerinden biridir. 1984 yılında Almanca ve Fransızca’nın yanında, Lüksemburg’un resmî dili olarak kabul edilmiştir. Dünya çapında 320,830 kişi Lüksemburgca konuşabilmektedir

Lüksemburgca, Hint-Avrupa dil ailesi hiyerarşisinin alt gruplarından Orta Aşağı Almanca dil grubunun Batı Merkezi Almanca kısmında yer alan bir dildir. Zaman zaman Lüksemburgca bir Almanca ağzı olarak görülür.

Lüksemburgca 26 harfli bir Latin Alfabesi’yle yazılır. Diyakritik işaret olarak “é”, “ä” ve “ë” olarak 3 farklı harf almıştır.

Universal Dil Hizmetleri 42 yıldır “122 dilde” çeviri hizmeti veriyor. Lüksemburgca profesyonel çözüm ortağınız Universal.

Lüksemburgca tercümeleriniz, kendi alanında uzman, mütercim tercümanlık mezunu anadili Lüksemburgca olan veya Lüksemburgca üzerine üniversite eğitimini tamamlamış Lüksemburgca yeminli tercümanlar tarafından yapılıyor.

Lüksemburgca dilindeki tercümeleriniz konusuna göre sınıflandırılarak proje ekibimize yönlendiriliyor.

Müşterilerimizden gelen “Lüksemburgca” içerikler, ileri teknoloji ve nitelikli iş gücü ile harmanlanarak arşivleniyor, güncelleniyor ve bir sonraki içeriğin oluşumunda, “Kurumsal Hafıza” için alt yapı sağlıyor.

Böylece, Lüksemburgca çevirmenlerimiz ve Lüksemburgca editörlerimiz müşterilerimiz gibi düşünmeye ve yaratmaya başlıyor.  

Lüksemburgca içerikleri kusursuz yönetilen müşterilerimiz bu sayede hedefledikleri müşterilerine en etkili şekilde ulaşıp, pazar paylarını arttırıyor.

Sektörün birçok ilkine imza atan ve sektöründe ISO 9001:2008 ve EN 15038 Avrupa Çeviri İşletme Standardı Çeviri Kalite belgelerini 2008 ve 2009 yıllarında alarak bu alanda ilk olma özelliğine sahip olan Universal’ın Lüksemburgca tercümelerine güveniniz tam olsun.

Entegre yönetim sistemi Transerv, bir yıl süren yoğun çalışmalar sonucunda tüm çeviri hizmet üretimi süreçlerinin tam otomasyon sistemi ile yönetilmesi amacı ve hedeflenen kalite güvence sistemi temeliyle tasarlandı. Lüksemburgca tercümelerinizde Universal teknolojisi ile proje kalitenizi müşterilerinize yansıtın.