HIRVATÇA

Hırvatça, (hrvatski) Slav dillerinin güney grubundan, Hırvatların konuştuğu dildir. Sırpça ile birlikte “Sırp-Hırvat dili” olarak da bilinirdi. Bugün Hırvatistan Cumhuriyeti’nin ve Avrupa Birliği’nin resmî dili olması dışında Bosna-Hersek’in fiiliyatta üç etnik yapılı bölümlenmesi sebebiyle burada da resmiyete sahiptir

Hırvatça, Boşnakça gibi Latin Alfabesiyle yazılır. 900 yıllık bir geçmişi vardır. Standart Hırvatça yazı dili, merkez ağız bölgesinden oluşmuştur. Slav menşeli dillere dâhil edilen Hırvatça, diğer Slav dillerinden din ve kültürel yapı sebebiyle farklılaşır. Hırvatların Katolik mezhebine mensup olmaları ve fakat diğer Slavların Ortodoks mezhebine mensup olmaları, esasen kelime hazinesinde olan farklılıkları doğurmuştur.

Universal Dil Hizmetleri 42 yıldır “122 dilde” çeviri hizmeti veriyor. Hırvatça profesyonel çözüm ortağınız Universal.

Hırvatça tercümeleriniz, kendi alanında uzman, mütercim tercümanlık mezunu anadili Hırvatça olan veya Hırvatça üzerine üniversite eğitimini tamamlamış Hırvatça yeminli tercümanlar tarafından yapılıyor.

Hırvatça dilindeki tercümeleriniz konusuna göre sınıflandırılarak proje ekibimize yönlendiriliyor.

Müşterilerimizden gelen “Hırvatça” içerikler, ileri teknoloji ve nitelikli iş gücü ile harmanlanarak arşivleniyor, güncelleniyor ve bir sonraki içeriğin oluşumunda, “Kurumsal Hafıza” için alt yapı sağlıyor.

Böylece, Hırvatça çevirmenlerimiz ve Hırvatça editörlerimiz müşterilerimiz gibi düşünmeye ve yaratmaya başlıyor.  

Hırvatça içerikleri kusursuz yönetilen müşterilerimiz bu sayede hedefledikleri müşterilerine en etkili şekilde ulaşıp, pazar paylarını arttırıyor.

Sektörün birçok ilkine imza atan ve sektöründe ISO 9001:2008 ve EN 15038 Avrupa Çeviri İşletme Standardı Çeviri Kalite belgelerini 2008 ve 2009 yıllarında alarak bu alanda ilk olma özelliğine sahip olan Universal’ın Hırvatça tercümelerine güveniniz tam olsun.

Entegre yönetim sistemi Transerv, bir yıl süren yoğun çalışmalar sonucunda tüm çeviri hizmet üretimi süreçlerinin tam otomasyon sistemi ile yönetilmesi amacı ve hedeflenen kalite güvence sistemi temeliyle tasarlandı. Hırvatça tercümelerinizde Universal teknolojisi ile proje kalitenizi müşterilerinize yansıtın.