ÇEKÇE

Çekçe, Slovakça,Lehçe ve Sorb dili ile birlikte, Hint-Avrupa dillerine bağlı Slav dillerinin Batı kolunu oluşturan dildir. Çoğu Çek Cumhriyeti’nde yaşayan 12 milyon Çek tarafından konuşulur.

Slovakça ve Çekçe birbirlerine çok benzerler ve Çekoslovakya‘nın ikiye bölünmesinden önce sürekli etkileşim içinde olan iki taraf, birbirini rahatça anlayabilir. Yeni nesil, hızla değişen kelimeleri anlamakta zorluk çekebilir. Hızlı konuşulduğu ve karmaşık bir dil olduğu için, öğrenilmesi zor bir dil olarak kabul edilir. Dilin karmaşıklığı, çoğu Slav dilinde olduğu gibi farklı çekimlerin çokluğu ve genel olarak dilin serbestliği yüzündendir. Tüm dünya dillerine geçmiş olan en tanınan Çekçe sözcük robot’dur

Universal Dil Hizmetleri 42 yıldır “122 dilde” çeviri hizmeti veriyor. Çekce profesyonel çözüm ortağınız Universal.

Çekçe tercümeleriniz, kendi alanında uzman, mütercim tercümanlık mezunu anadili Çekçe olan veya Çekçe üzerine üniversite eğitimini tamamlamış Çekçe yeminli tercümanlar tarafından yapılıyor.

Çekçe dilindeki tercümeleriniz konusuna göre sınıflandırılarak proje ekibimize yönlendiriliyor.

Müşterilerimizden gelen “Çekçe” içerikler, ileri teknoloji ve nitelikli iş gücü ile harmanlanarak arşivleniyor, güncelleniyor ve bir sonraki içeriğin oluşumunda, “Kurumsal Hafıza” için alt yapı sağlıyor.

Böylece, Çekçe çevirmenlerimiz ve Çekçe editörlerimiz müşterilerimiz gibi düşünmeye ve yaratmaya başlıyor.  

Çekçe içerikleri kusursuz yönetilen müşterilerimiz bu sayede hedefledikleri müşterilerine en etkili şekilde ulaşıp, pazar paylarını arttırıyor.

Sektörün birçok ilkine imza atan ve sektöründe ISO 9001:2008 ve EN 15038 Avrupa Çeviri İşletme Standardı Çeviri Kalite belgelerini 2008 ve 2009 yıllarında alarak bu alanda ilk olma özelliğine sahip olan Universal’ın Çekçe tercümelerine güveniniz tam olsun.

Entegre yönetim sistemi Transerv, bir yıl süren yoğun çalışmalar sonucunda tüm çeviri hizmet üretimi süreçlerinin tam otomasyon sistemi ile yönetilmesi amacı ve hedeflenen kalite güvence sistemi temeliyle tasarlandı. Çekçe tercümelerinizde Universal teknolojisi ile proje kalitenizi müşterilerinize yansıtın.