Yazılı Çeviri Nedir? Yazılı Çeviri Türleri Nelerdir?

Yazılı çeviri nedir? ; Yazılı çeviri, bir metni belirli bir dilden farklı dile aktarma işlemidir. Hali hazırda bulunan içerik, kaynak olarak isimlendirilirken çeviri yapılacak metin de hedef dil olarak adlandırılmaktadır. Özellikle kurumsal faaliyetlerde ve ülkeler arası ortak çalışmalarda (evraklar, sözleşmeler vs.) yazılı çeviri büyük bir yer tutar.

Yazılı çeviri de en önemli hususlardan biri müşteri çeviri taleplerini doğru analiz etmektir. Böylece çeviri de istenilen başarı elde edilebilir. Universal Dil Hizmetleri, uzman çevirmenler ile müşteri isteklerini doğru analiz ederek profesyonel yazılı çeviri desteği sunmaktadır.

Yazılı Çeviri Türleri

Başlıca yazılı çeviri türleri aşağıda sıralanmıştır.

Hukuki Çeviri
Reklam Çevirisi
Edebi Çeviri
Medikal Çeviri
Teknik Çeviri
Yazılım Çevirisi
Web site çevirisi
Fim/Medya Çevirisi
Akademik Çeviri
Ticari Dokümantasyon Çevirisi

Her sektörün kendine özgü terimleri ve farklı ifade şekilleri bulunur. Diller arası çeviri faaliyetlerinde ülkenin diline hakim çevirmenler ile çalışmak, hata payını minimum seviyeye düşürmektedir. Yazılı çeviri türleri için çeviri türüne hakim kişiler ile çalışarak başarılı sonuçlar elde edilir.

Yazılı Çeviri Nedir? Universal Dil Süreç Yönetimi

Universal Dil Hizmetleri, yazılı çeviri sürecinde müşteri ihtiyaçlarını doğru analiz eder ve profesyonel çevirmen ekibi ile çalışır. Tüm çeviri faaliyetlerinde olduğu gibi yazılı çeviri hizmetlerinde de zaman yönetimi iyi değerlendirilmelidir. Çeviri operasyonu profesyonel şekilde yürütülmeli ve zamanında teslim edilmelidir. Bilgi kaynaklarını kullanarak verimli işler ortaya çıkarmak için uzman bir ekiple çalışmak, izlenecek en doğru yol olacaktır.

Universal Dil olarak bize ait teknolojimiz ve içerik yönetimi yaklaşımımız, sektörde öncü olarak var olmamızdaki en önemli faktörlerden biridir. 43 yıllık sektör tecrübemiz ile yazılı çeviri ve diğer tüm çeviri hizmetleri için faaliyet sürdürmekteyiz. 142 farklı dilde çeviri hizmeti sunan şirketimiz, 723.000 tamamlanmış proje geçmişine sahiptir.

Yazılı Çeviri Fonksiyonları

Universal Dil Hizmetleri, basım dahil tüm yazılı çeviri hizmetlerini kurum içi olarak yönetir. Bu bağlamda tüm yetkinlik, profesyonel ekip içerisinde bulunmaktadır. İlettiğiniz çeviri kaynakları metin çevirisi haricinde talep edilen tüm formatlarda size teslim edilebilir. Tüm bu detaylar ve daha fazlası Universal Dil Hizmetlerini fonksiyonel kılar. Yazılı çeviri hakkında detaylı bilgi edinmek ve sorularınıza yanıt bulmak için Kadıköy tercüme bürosu olarak bize ulaşabilirsiniz.