Tercüme Bürosu

Tercüme Bürosu Nasıl Çalışır?

Tercüme bürosu; tercüme işlemleri ihtiyacı ile ortaya çıkmış, uzman tercümanlar tarafından profesyonel çeviri sağlanan çalışma alanıdır. Birçok tercümanın tecrübe kazanıp yetiştikleri alanda hayatlarını kazandığı faaliyet alanları olan tercüme büroları yeminli tercüman hizmeti sunan ve sunmayan bürolar olarak birbirlerinden ayrılırlar. Müşterilerine yeminli tercüme bürosu hizmeti sunan bürolar bu hizmeti sağlayabilmek adına bünyelerinde yer alan tercümanlara en az bir noterden yemin zaptı (yemin varakası veya yemin belgesi) çıkartmak zorundadırlar.

tercüme bürosu

Uluslararası Ticaretten İletişime, İletişimden Tercümeye

Zamanın ilerlemesi ve sektörel gelişmeler uluslararası faaliyetlerin artış göstermesini sağlamıştır. Bu anlamda tercüme işlemlerini en profesyonel şekilde gerçekleştirmek amacı ile tercüme şirketi ihtiyacı doğmuş ve bu sektör üzerinde büyük bir gelişme kaydedilmiştir. Çeviri adına duyulan farklı teknik ihtiyaçlar ise tercüme bürosu seçimlerinde önem faktörüne dikkat çekmektedir.

Hukuki, teknik, sağlık ve daha birçok farklı noktada çeviri işlemi bulunmaktadır. Bu çeviri işlemlerinde iletilen metne sadık kalınması, verilmesi gereken mesajın net şekilde iletilmesi, herhangi bir yanlış çeviri sebebi ile sorunlar oluşmaması, resmi yazışma metinlerinde problemler yaşanmaması için çeviri şirketi seçiminde titiz davranmak önemlidir.

Uzman Ekip ve Kaliteli Tercüme Bürosu Hizmeti

Universal Dil Hizmetleri olarak 41 yıldır müşteri odaklı hizmet anlayışımız ile profesyonel bir çeviri bürosu olarak hizmet sunmaktayız. Firma olarak; çeviri işlemlerinin zamanlaması, doğruluğu ve kalitesi adına bünyemizde alanında uzman tercümanlar ile çalışma sağlıyoruz. Tercüme talepleriniz için gösterdiğiniz tüm önem firmamız adına da aynı değeri taşımaktadır. Çeviri ihtiyaçlarınız için başvurduğunuz Universal, tercüme bürosu hizmet sahamızda uzman ekibimiz sizlere yardımcı olmaya daima hazır.

 

Size Uygun Tercüme Teklifi Alın, Hemen

Kaliteli ve profesyonel çeviri hizmet ağında sektör öncüsü olarak ilerlemek ile birlikte yeni kuşaklara bir sektör mirası bırakmak bizler için gurur verici nokta. Memnun müşterilerimiz ile birlikte her geçen gün çalışmalarımızı geliştirerek sürdürüyoruz. Tercüme bürosu ihtiyaçlarınız için çözüm ortağınız olmaktan memnuniyet duyarız.

Yeminli tercüman ile yeminsiz tercüman arasındaki fark nedir?

Yeminli tercüman diğer tercümanlar açısından değerlendirildiğinde imzaladığı belgeleri yetki taşıyan tercümandır.Tercümesini yaptığı belgelerin altına kendi kaşesini ve imzasını atarak resmi kurumlarda belgenin geçerliliği sağlar. Bununla birlikte noter tasdiki olacak resmi belgenin tercümesine yalnızca yeminli tercüman imza atabilmektedir. Yemin belgesi bulunmayan tercümanların hazırlamış olduğu belgelerin altına kaşe ve imza atma yetkisi bulunmamaktadır.

Yeminli Tercüman Olabilmek İçin Nasıl Belge Alınır?

İlk olarak yeminli tercüman olabilmek adına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gereklidir. Kaynak dil ile beraber hedef dilin çok iyi bilinmesi gerekir. Dili bildiğine yönelik üniversite diploması, transkript, yüksek öğrenim belgesi, master belgeleri gibi resmi evraklar bulunmalıdır. Bir tercüme bürosu alanına bağlı şekilde çalışılmalıdır. Tercüme bürosunun anlaşmalı olduğu noterde yemin zaptı çıkartılmalı ve tercüman noter önünde her iki dili de tarafsız ve doğru olarak yazılı çeviri ve sözlü tercüme hizmeti vereceğine dair yemin edilmelidir.

Yeminli tercüme bürosu desteği almak sizlere birçok fayda sağlar. İlk olarak Yeminli tercüme yaptırdığınız tüm çeviriler resmi makamlarda geçerlilik sunmaktadır. Noter tasdik işlemi gerçekleştirmek için işlemlerinizi ancak yeminli tercüme bürosu üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Yeminli Tercüme Kimler Tarafından Talep Edilir?

Yeminli tercüme; devlet daireleri, üniversiteler, bankalar, noterler ve konsolosluklar tarafından talep edilmektedir. Tercüme bürosu fiyatları ise çeviri noktasına göre farklılıklar göstermektedir. Bu konuda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız Universal olarak sizlere yardımcı olmaya daima hazırız. Sektörümüzdeki 43 yıllık deneyimimiz ve müşteri odaklı hizmet politikamız ile yanınızdayız!

Universel Dil Çeviri Şirketi Hizmet Alanları

Universal Dil olarak; Yazılı Çeviri, Sözlü Çeviri, Globalizasyon ve Dil Danışmanlığı, Yayıncılık ve IT / Web Lokalizasyonu alanlarında siz değerli müşterilerimize tercüme desteği sağlamaktayız. Firmamızın en değerli yapı taşları olan çevirmenlerimiz insan kaynakları departmanımız tarafından özenle tercih edilmektedir. Hizmet sağladığımız tüm çeviri dillerine özel dil yeterliliği bulunan, meslek etiğine sahip ve eğitimli tercüman personeller profesyonel tercümanlar ile çalışma sağlamaktayız. Tercümanlarımız talep ettiğiniz farklı dil ve çeviri alanı noktasında ülkelerin kültürü ve tarihi hakkında bilgi birikimine sahiptir. Çeviri hizmetlerimiz, tercümanlarımız ve çeviri süreçleri hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için iletişim sayfamız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz