Kitap Çevirisi

Kitap çevirisi belirli bir teknik bilgi ve tecrübe gerektiren önemli bir çeviri türüdür. Günümüzde kaynak yayınları ve genel – dijital gibi birçok yayın alanında kitap çeviri hizmeti desteği alınmaktadır. Bu tip bir çeviri sağlanacak metin içeriği ile ilgili alan bilinci ve dil yeterliliği gerektirir. Çeviri gerçekleştirecek tercümanın kitabın içeriği ile ilgili bilgi sahibi olması ve eğer çeviri yapılacak kitap bir ders kitabı ya da akademik yayın ise sektör diline hakim olması gerekmektedir.

Kitap Çevirisinde Kritik Noktalar

Tercümanın yapacağı kitap çevirisinde en önemli noktalardan biri de ifade bütünlüğüdür. İletilen metin ile çeviri sonrası ortaya çıkan metin aynı bütünsel anlamı ifade etmelidir. Kitap çevirisi sonrası bir sonraki süreçte basım ve yayınlanması takip ettiği için özellikle büyük zararlara katlanmamak adına çeviri kalitesi kritiktir. Özellikle sağlık gibi önemli alanlarda yayına alınan süreçlerde verilecek yanlış bir bilgi ya da kullanılan yanlış bir ifade firmanın imajını zedeleyebilir. Aynı zamanda, firmayı ya da kişiyi kötü bir konuma getirebilir.

Bu nedenle, kitap çeviri hizmeti almadan önce mutlaka araştırma yapılmalı ve alanında uzman tercümanlar ve editörler ile çalışmalısınız. Kati surette bu tarz bir projede geçmiş tecrübesi olması vazgeçilmez bir kriterdir.

Anlaşmalı Tedarikçilerimiz

Universal Dil Hizmetleri; Kitap Çevirisi, Dergi Çevirisi, Kaynak Yayınları ve Sözlük Çevirisi, Hukuk ve Mevzuat Yayınları, Akademik Yayınlar ve Mesleki Yayınlar alanında 43 yıllık sektör tecrübesi ile sizlere çözüm ortaklığı sağlamaktadır. Kitap çevirisi sonrasında baskı sürecinde anlaşmalı matbaa, basım ve kopyalama evleriyle sizlere destek olmaktayız.

Universal dahilindeki özel anlaşmalarımız ile kaliteli ve piyasa değerlerine göre daha uygun fiyatlar ile işlem sağlayabilirsiniz. Yayın ve yapım aşamasında ise; kitap metninin içeriğinin oluşturulması, düzenlenmesi, kitap çevirisi, kapak tasarımı, basım ve ciltleme gibi bütün işlemler tecrübeli personellerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Yani, Universal kitap çevirisi hizmetinde yalnızca dil ihtiyacınızı karşılamaz. Yayın oluşturma ile ilgili aşamalarda da sizlere yardımcı olur ve beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayabileceğiniz bir hizmet alanı sunar.

Çalışma sağladığı sektör üzerinde “çözüm ortaklığı” hizmet anlayışı doğrultusunda ilerleyen Universal, profesyonel çeviri ekibi ve kaliteli çalışmaları ile her zaman sizlerle!