Globalizasyon Ve Dil Danışmanlığı

Çok Dilli Pazarlama

İşi pazarlama olanlar çok iyi bilir. Uluslararası pazarda ilk kural, müşterinin dilinden konuşabilmektir. Bunun için ise sadece karşı tarafın dilini bilmek yeterli olamamaktadır. Yabancı pazara giriş başarısızlıklarının çoğu, hedef pazarın kültürel özelliklerini gözetmeden oluşturulan pazarlama planlarından kaynaklanmıştır.

Çok Dilli Marka Yönetimi

Pazarlama çabalarınızın, ayırdığınız bütçelerin ve tüm faaliyetlerinizin kaynak kaybı olmaksızın amaçlarına ulaşımı, ancak başarılı bir hedef ülke dil-kültür bilgisi ile mümkündür. Bu noktada pazarlama planlarının oluşturulmasından, bunun ilgili mecralarda yayınlanmasına kadar geçen tüm süreçte şirketler bu bilgiye ve denetime ihtiyaç duymaktadır.
Pazarlama planlarınızı oluşturan broşür, katalog, reklam metinleri, web sitesi vb. tüm materyaller, şirketinizin diğer ülkedeki tezahürüdür.
Bu değişkeni, Türkçedeki kelimelerin diğer dildeki karşılıklarını yan yana koymak olarak algılayan bir pazarlama anlayışı, çok yüksek olasılıkla başarısızlığa uğrayacaktır.

Dış Pazar Lokalizasyon Servisleri

Universal, bu kritik noktada 41 yıldır dil hizmetlerindeki tecrübesi ve dünya çapındaki birçok çevirmen ve alan uzmanı ile müşterilerine hedef kitleye ulaşan pazarlama faaliyetleri için aşağıdaki hizmetleri vermektedir:

  • Ülke Değerlendirmesi
  • Alan Uzmanlığı Değerlendirmesi
  • Globalizasyon ve Yerelleştirme Dil Danışmanlığı
  • Hedef Ülke Dış Kaynak Personel Tedariki ve İK Danışmanlığı

Eğitim

Universal, yine UniGroup bünyesinde bulunan Çeviri Atölyesi markası ile sektör için gereken insan kaynağını yetiştiriyor ve ilk iş tecrübelerini Universal bünyesinde yaşamalarını sağlıyor.

Firma, 2001 yılından bu yana bünyesinde, profesyonel çevirmenlik, lokalizasyon teknikleri ve ileri düzey yazılı-sözlü çeviri teknikleri vb. birçok sektörel eğitim faaliyetini yürütmekte olup talep üzerine yerinde eğitimler düzenleyebilmektedir.

Uluslararası alanda faaliyet alanını genişletmiş birçok yerel markanın İK departmanları ile eşgüdümlü yürütülen kurumsal eğitimler, firmanın rekabet gücünü bir kademe daha yukarı taşımaktadır.

Diller arası geçiş gerektiren tüm ticari faaliyetlerinizde Universal 41 yılı dolduran tecrübesi ile yanınızda.

Rehber Çevirmen ve Çevirmen İstihdamı Danışmanlığı

Profesyonel yöneticilerin ve işadamlarının yabancı dildeki mesleki terim bilgisine ihtiyaç duyduğu durumlarda, ilgili meslekte ve dil uzmanlığında, uzman çevirmenlerimiz ile hizmet veriyoruz. Çevirmenlerimiz yurt dışı iş seyahatlerinizde ve toplantılarınızda sizlere veya firmanın yurt dışı operasyonundaki tüm ihtiyaç duyulan alanlarında da firmanıza eşlik edebilirler.

Dönemsel veya lokasyon bazlı projelerde günlük veya aylık olarak sağlanan çevirmen hizmetinin yeterli gelmediği durumlarda, Universal 43 yıldır uyguladığı kusursuz çevirmen değerlendirme sistemi ile oluşturduğu çevirmen havuzundan,ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun adayı bulma, eğitme ve işe yerleştirme hizmetlerini sunmaktadır.

Unutmayın, çeviriye gereksinim duyduğunuz her anda, Universal geniş kaynakları ile daima yanınızda.