BASIN BÜLTENİ – 1 Kasim 2016

 

Smithsonian Enterprises’ın ”Bestseller” kitaplarından ilk sunumu : ”Yeryüzüne Düşüş”,  Universal Dil Hizmetleri’nin değerli çabalarıyla Türkiye’de.

 

Washington, DC, ABD – Merkezi Washington D.C.’de bulunan ve Smithsonian Enstitüsü (www.si.edu) bünyesinde faaliyet gösteren Smithsonian Enterprises, Smithsonian Kitaplarını Türkiye pazarına sunmak üzere Virginia/Mclean’de kayıtlı yönetim danışmanlık firması Ko-Tech LLC (www.kotech-llc.com) ile İstanbul’da kayıtlı Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık (www.universaldil.com/) şirketi ile birlikte çalışmaya bu sene karar vermişti. Bu ortaklık çerçevesinde Smithsonian’a ait özel bazı eserler, Türkiye’de hem basılı olarak, hem de dijital formatta yayımlanmak üzere Türkçe’ye çevrilecekti.  Bu ortakligin ilk meyvasi, Amerika’da en cok satanlar listesinde olan yazari “Al Worden” olan ”Yeryüzüne Düşüş” kitabiyla Turkiye’deki okuyuculara sunuldu.

 

“Kumanda modülü Pilotu ve Apollo uzay mekiğinin ikinci komutani, belki de toplum ve medya tarafindan en az anlasilan ve takdir goren ekip uyesiydi.  Apollo 14’in Kumanda Modülü Pilotu Al Worden, Yeryüzü ne Düşüş’te ay seyahatinin tüm o harika taraflarini, mücadelsini, zafer anini ve tuzaklarini gozler önüne  seriyor” – Neil Amstrong, Gemini 8 ve Apollo 11 Astronot.

 

“Cok azımız aya uçmuştur ve beraberimizde geri getirdigimiz hikayler cok özel, mücevher değerinde ve eşsizdir.  Al, pilotlugunun yanısına maceramıza dair durustce ortaya koyduğu anlatisi yeni nesillere heyecan an verecek ve onları  harekete geçirecektir.  ” – Buzz Aldrin, Gemini 12 ve Apollo 11 Astronotu, Muazzam Virane’nin yazarı.

 

“Önce ödüllendirilen ve sonra cezalandırılan uzay programi.  Al Worden bu çok özel el kitapta süreci tüm çıplaklığıyla ve espiriyle ele aliyor ve bizlere harika bir okuma deneyimi sunuyor. – Michael Collins, Gemini 10 ve Apollo 11 Astrootu, Atesi Tasimak kitabinin yazarı.

 

“Ayın yörüngesidne birkaç gün  geçirmek  bir başına – ne muhteşem bir şey düşünebiliyor musunuz?  Al Worden’in Apollo 15 görevine dair anlatısı sizi oraya götürüyor ve sonra 250,000 millik dönüşte Dünya’ya

ayaklarinizi tekrar bastiriyor.  Uzaya Uçuşlara dair kitapların bir yenisi olmanin cok ötesinde bu eser.  Gördüğünü  anlayan teknigiyle Worden, o muhteşem deneyimin tüm detaylarını ve sonrasında olan biteni aktarıyor. – John Glenn, Dünya yorüngesine çikan ilk Amerikalı.

# # #

Yeryüzüne Düşüş Afiş - A4