Yayıncılık

Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık, müşterilerinin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için üstlenmiş olduğu “Çözüm Ortaklığı” hizmet anlayışıyla, sadece yabancı dildeki ihtiyaçları karşılamakla kalmaz, aynı zamanda müşterinin yayın oluşturma ile ilgili tüm beklentilerini cevaplayacak süreçleri de yerine getirir.

Yayınlanacak metnin, eserin baskıya hazırlığı; masaüstü çalışmalar ve sayfa yapım olarak iki aşamada ele alınmalıdır.

 • Masaüstü yayıncılık çalışmaları kapsamında yayının uygun punto ve karakter seçimiyle dizgisinin yapılması,
 • Sayfada kaç satır olacağının, satır uzunluğu, punto ve ton farklılıklarının kararı ve uygulaması, şekil, grafik, resim gibi unsurların sayfaya yerleştirilmesi, mizanpajı, kapak tasarımı, alt yazılar, dipnotların yerli yerine yerleştirilmesi vb.
MasaÜstü Yayıncılık ve Baskı Hazırlığı
 • Dizgi,
 • Sayfa Tasarım
 • Grafik Çalışması
Yayın Yapım

Bir yayının, bir kitabın metin içeriğinin oluşturulması ve düzenlemesi, çevirisi, redaksiyonu, editörlüğü, sayfa yapımı, kapak tasarımı, baskı izinlerin alınması, basımı, ciltlenmesi ve dağıtımına kadar olan bütün işlemlerin deneyimli elemanlarımızdan oluşan bölümümüzce gerçekleştirilmesidir.

Baskı Çalışmaları

Baskıya hazır hale getirilen kitabın, yayının, broşür, katalog tanıtım gibi unsurların basımını veya çoğaltılmasını uzun yıllar birlikte çalışma deneyimi yaşadığımız anlaşmalı matbaa, basım ve kopyalama evleriyle çözüm ortağı prensibiyle gerçekleştiriyoruz. Özel anlaşmalar sayesinde sıradan piyasa fiyatlamalarının altında sağlanan bu hizmetlerden yararlanmanız hem iş yaşamınızı kolaylaştıracak, hem de maliyetlerinizi aşağı yönde iyileştirecektir.

Web Yapım
 • Web Tasarımı (Planlama, Tasarım, Grafik Yapım, Metin Yazımı, Çeviri)
 • Web Sitesi Güncelleme (Geliştirme ve Periyodik Güncelleme Hizmetleri)
 • Web Sitesi Yönetim Hizmetleri (En Uygun Ortamda Güvenle Yayınlama ve Yönetimi)
Elektronik Yayıncılık
 • Elektronik Sözlükler
 • Elektronik Yayınlar
Yayıncılık
 • Kaynak Yayınları ve Sözlükler
 • Akademik ve Mesleki Yayınlar (İşletmecilik, Yöneticilik, Tıp, Psikoloji, Psikoterapi, Çeviri,)
 • Ders Kitapları
 • Hukuk ve Mevzuat Yayınları
 • Genel Yayınlar
 • Dijital Yayınlar

YAYINLAR

Detaylı bilgi için tıklayınız

Satın almak için tıklayın

Genel Biyoloji, Botanik, Zooloji Terimleri Sözlüğü

Bu alanda hazırlanmış türünün en kapsamlı örneklerinden biridir. İngilizce – Türkçe olarak hazırlanan sözlükte, yaklaşık 14.000 İngilizce maddenin Türkçe açıklaması verilmiştir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Satın almak için tıklayın

Türk Mevzuatının İngilizce Yayınları

Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık A.Ş., uluslararası rekabetin içinde olan ve bundan geri kalmak istemeyen kurum ve kuruluşların temsilcilerinin Türkiye ile ticari ilişkilerinin her aşamasında ihtiyaç duyacakları Türk Mevzuat’ının İngilizce çevirilerini gerçekleştirmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Satın almak için tıklayın

Stratejik Pazarlama Yönetimi

Pazarlama ilkeleri, pazarlama yönetimi, stratejik pazarlama ve küresel pazarlama hakkında bilgi sahibi olmak isteyen öğrenciler ile bu alanda profesyonel ve deneyimsel bilgilerini artırmak isteyen pazarlama, satış yöneticilerinin faydalanabileceği bir referans kitabıdır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Satın almak için tıklayın

Profeyonel Satışçılık ve Yönetimi

Pazarlama ve Pazarlama Araştırmaları konusunda Prof. Dr. Muhittin Karabulut’un yazdığı kitap, pazarlama ve satış konularında detaylı bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Satın almak için tıklayın

İngilizceyi Geliştirmenin En Kolay Yöntemi

Bu eser, İngilizce’nin temelini bilen ve sınırlı da olsa bir kelime haznesine sahip olan İngilizce öğrenenlerin kelime hazinelerini zenginleştirmek amacıyla hazırlanmıştır.

Detaylı bilgi için tıklayınız

Satın almak için tıklayın

AB Sürecinde Medeniyetler Buluştuğunda

Türkiye’nin Avrupa Birliği yolunda en çok ihtiyacı olan şeyi, yani doğru bilgiyi, özünden hiç bir şey yitirmeden, hepimizin anlayabileceği bir biçimde, makale tarzında sunan Can Baydarol’un bu eseri Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık A.Ş. tarafından 2003 yılında okuyuculara sunulmuştur.

Satın almak için tıklayın Eğitimde Ruh Sağlığı

Prof. Dr. Refia Uğurel-Şemin tarafından lise öğretmeni olmak isteyen gençlere eğitimsel ve öğretimsel bir formasyon vermek üzere hazırlanan “Eğitimde Ruh Sağlığı” Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık A.Ş. tarafından basılmıştır.

 Satın almak için tıklayın MUKAVEMET BİLGİSİ

Kitap, kendi alanında en çok kaynak gösterilen kitaplardan biridir.