Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık, yazılı ve sözlü çevirmenlik hizmetlerinde 40 yıllık deneyimi, uzmanlığı ve müşteri odaklı hizmet anlayışı ile yurtiçinde ve yurtdışında lider bir kuruluştur.

İş yaşamına 1976 yılında Universal Tercüme Bürosu olarak başlayan Universal, 1982 yılında şubeleşme yoluna giderek hizmetlerini daha çok müşteriye iletmeye çalışmıştır. 1985 yılında Anonim Şirket olarak yapılanmış, bireysel ve kurumsal müşterilerine daha etkin hizmet verebilmek için verimli bir çalışma ortamı yapılanmasına gitmiştir. Şu anda, yüzlerce çevirmenle, binlerce müşteriye hizmet veren Universal Dil Hizmetleri sektörde hizmet çeşitliliğini ve verimliliği arttırmak adına Grup olma yolunda ilk adımı UniTer Tercümanlık Hizmetleri’ni kurarak 1997 yılında atmıştır. Yönetim stratejik planı çerçevesinde perakende çevirileri ve küçük-orta ölçekteki kurumsal çözüm ortağı alanlarında UniTer’i ön plana çıkarmıştır. Bu plan kapsamında grubun üçüncü dalı olarak sektöre nitelikli kadrolar yetiştirecek, en hassas terminoloji çalışmalarını yapacak ve sektör yazılımlarının gelişimini sağlayacak olan Çeviri Atölyesi Ltd.Şti. 2009 yılında kurulmuştur. Mecidiyeköy’deki 600 m2’lik merkezinde faaliyetine devam ettikten sonra şirket ayrışması ile tekrar şubeleşmeye gidilerek Göztepe ve Mecidiyeköy’de olmak üzere toplamda 400 m2’lik alanı ile faaliyetini uzun yıllar bu organizayon yapısında devam ettirmiş olup şu anda İstanbul Anadolu yakasında bulunan merkez ofisinde tüm grup faaliyetlerini sürdürmektedir.

Böylece Universal Translation Grup (UniGroup) bir yandan uluslararası ve büyük projelerde yer alırken aynı zamanda bu sektöre kaliteli istihdam kaynağı kazandırımını ve sektörün ihtiyaç duyduğu entelektüel kaynak tasarımını gerçekleştiriyor.