Otomotiv Çevirisi

Otomotiv Çeviri genellikle birçok işletme tarafından teknik tercüme noktasında konu alınmaktadır. Otomotiv çevirisi ile birlikte diğer tüm teknik tercüme alanları uzmanlık gerektirirler.  Universal, kurulduğu günden bugüne dek otomotiv çeviri hizmetleri ve teknik çeviri ihtiyaçları için birçok markaya çözüm ortağı olmuştur. 1984 – 2001 yılları arasında,Türkiye’deki 23 otomotiv markasının 22’sinin Universal ile çalışması devam etmiştir. Universal otomotiv çeviri ekibi Alman, Japon, Kore, Fransız menşeili birçok otomotiv markasının çevirisine imza atmış ve tüm ekollerden tecrübesine tecrübe katmıştır. Hyundai Assan, Volvo, Chrsyler, BMW, Renault, Ford Otosan, Fiat, Pevgeot ve Scania; Universal’ın çalıştığı ve otomotiv çeviri hizmetleri sağladığı dünyaca ünlü otomotiv markalarından sadece bazılarıdır.

Sektörel Birikim ve Dinamik Terminoloji Yönetimi

Diğer tüm çeviri türlerinde olduğu gibi otomotiv çeviri alanında da doğru bilgi aktarımı büyük önem taşır. İhtiyaçlara yönelik talep edilen çeviriler de, metine sadık kalınmalıdır. Aynı zamanda sektörün işleyişi ve metotları müşteri beklentisine uygun şekilde karşılanmalıdır. Universal Dil Hizmetleri için bizlerden otomotiv çeviri talebinden bulunduğunuzda, siz talebinizi iletmeden ne yapacağını, nasıl yapacağını ve yapılan işin nasıl teslim edilmesi gerektiğini bilen çeviri organizasyon ekibi ile karşılaşırsınız.

Otomotiv / Teknik Çeviri Alan Uzmanlığı

Kusursuz hizmet ve müşteri memnuniyeti Universal için büyük önem arz eder. Bu nedenle firmamız tüm çeviri kadrolarını tek bir alanda uzmanlaşmaları için; görevlendirilen iş alanı yönlendirmesinden sektörel eğitimlerin verilmesine kadar gereken tüm yatırımı çevirmenlerine sağlamaktadır. Otomotiv çeviri, teknik çeviri ve diğer tüm çeviri ihtiyaçlarınız için çoğu çeviribilim mezunu olan editörlerimizin dışarıdan motor-mekanik, fizik ve mekatronik gibi konularda eğitim alması sağlanarak alan uzmanlıkları pekiştirilmektedir.

Universal’in teknik çeviride ana amacı, okuyucusuna çeviri değil konuyu anlatabilen bir metin sunmaktır. Metinlerde kullanılan anlatım şekli ve sektör dili bizler için önem arz eder. Tüm tercümanlarımız çeviri talebinize yönelik tecrübe sahibi profesyonel personellerdir.

Müşterilerimiz ile yakın temas ilkemiz sayesinde otomotiv çevirmenlerimiz, ilgili müşterinin eğitim departmanlarından servis noktalarına kadar saha gözlemleri ve veri toplama çalışmaları ile terminoloji mimarisinde en iyiyi bulmayı amaçlamaktadır.

Universal, olması gerekenin üzerinde bir deneyim ve bilgi birikimi gerektiren teknik çevirilerde bugüne dek birçok yurtdışı menşeili markanın teknik dökümanlarını, şartnamelerini veyahut pazarlama materyallerinin lokalizasyonunu üstlenmesinin yanı sıra yurtdışına açılan birçok üreticinin tüm materyallerinin diğer dillerdeki teknik içeriklerinin yazarlığını yürütüp bir nevi şirketlerin yurtdışındaki dili olmayı başarmıştır.

Universal Dil Hizmetleri ve Yayıncılık olarak, yazılı ve sözlü çevirmenlik hizmetlerinde 41 yıllık deneyimimiz, uzmanlığımız ve müşteri odaklı hizmet anlayışımız ile yurtiçinde ve bölge alanımızda lider bir kuruluş olarak sizlere de destek sağlamaktan mutluluk duyarız.

Teknik – Otomotiv Çeviri Hizmetleri İçin Talep Edilen Başlıca Doküman Türleri
  • Onarım Kılavuzları, Servis El kitapları, Servis Manuelleri (Kılavuzları)
  • Kullanıcı Kılavuzu, Garanti Belgeleri, Yetkili Servis Rehberleri, Bakım Kılavuzu
  • Pazarlama Materyalleri, Araç Kataloğu, Web Site
  • Gümrük Dokümanları, Uyum Belgeleri
  • Yedek Parça Katalogları, Eğitim Setleri